avarts.ionio.gr/festival
Μοιράσου
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Τρίτη, 23 Απριλίου 2019
19:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" - Εγκαίνια [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Τετάρτη, 24 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Πέμπτη, 25 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Παρασκευή, 26 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Σάββατο, 27 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Κυριακή, 28 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Δευτέρα, 29 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Τρίτη, 30 Απριλίου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Τετάρτη, 1 Μαΐου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Πέμπτη, 2 Μαΐου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Παρασκευή, 3 Μαΐου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Σάββατο, 4 Μαΐου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
11:00
PhotoMarathon: Έναρξη Φωτογραφικού Διαγωνισμού [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Μουσείο Ασιατικής Τέχνης
23:00
Εναρκτήριο Πάρτι
NAOK Azur
Κυριακή, 5 Μαΐου 2019
10:00-16:00
PhotoMarathon: Έκθεση Φωτογραφίας με Θέμα "Κορφιάτικη Λαμπριά" [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
Δευτέρα, 6 Μαΐου 2019
18:00-19:00 Ιόνιος Ακαδημία
19:00-20:00 Ιόνιος Ακαδημία
20:30
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου - Εγκαίνια [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
Τρίτη, 7 Μαΐου 2019
12:00-18:00
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
18:00-19:00 Ιόνιος Ακαδημία
19:00-20:00 Ιόνιος Ακαδημία
20:30
Έκθεση Αποφοίτων Μεταπτυχιακού και Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών ΤΤΗΧΕΙ - Εγκαίνια [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος, Μάνος Ροβίθης]
Νέο Φρούριο
20:30
Προβολές - Εγκαίνια (2D και 3D Animations, Βιντεοτέχνη, Κινητική Τυπογραφία και Infographics, Εικαστική Επένδυση Ήχου και Τεχνικές Βιντεοσκόπησης, Βουβός Κινηματογράφος, Φιλμ Νουάρ, Ντοκιμαντέρ)
Νέο Φρούριο
20:30
Ηχητική Επένδυση Animation και Βιντεοτέχνη (Επιμέλεια: Απόστολος Λουφόπουλος) - Εγκαίνια
Νέο Φρούριο
Τετάρτη, 8 Μαΐου 2019
10:00
Αστικά Δρώμενα - 25:33, Βe-Others (Φώτης Κολοκυθάς, Αναστασία Τριανταφυλλίδου, Αντωνία Ράντο, Μαργαρίτα Τσουλουχά, Βασίλης Πιτσακίδης)
Εθνική Τράπεζα
12:00-18:00
Έκθεση Αποφοίτων Μεταπτυχιακού και Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών ΤΤΗΧΕΙ [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος, Μάνος Ροβίθης]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
12:00-18:00
Προβολές (Κινητική Τυπογραφία και Infographics, Εικαστική Επένδυση Ήχου και Τεχνικές Βιντεοσκόπησης, Βουβός Κινηματογράφος, Φιλμ Νουάρ, Ντοκιμαντέρ)
Νέο Φρούριο
18:00
Ηχητική Επένδυση Animation και Βιντεοτέχνη (Επιμέλεια: Απόστολος Λουφόπουλος)
Νέο Φρούριο
18:00-19:00
Akousmata - ΣΥΝΑΥΛΙΑ 5: Έργα Ακουσματικής Μουσικής (Επιμέλεια Προγράμματος: Θ. Λώτης)
Ιόνιος Ακαδημία
19:00-20:00 Ιόνιος Ακαδημία
20:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ - Εγκαίνια [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
20:00-22:00
Προβολές 2D και 3D Animations, Βιντεοτέχνη (Επιβλέπων Κωνσταντίνος Τηλιγάδης)
Νέο Φρούριο
22:00-24:00
Προβολές 2D και 3D Animations, Βιντεοτέχνη (Επιβλέπων Κωνσταντίνος Τηλιγάδης)
Νέο Φρούριο
Πέμπτη, 9 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
12:00-18:00
Έκθεση Αποφοίτων Μεταπτυχιακού και Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών ΤΤΗΧΕΙ [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος, Μάνος Ροβίθης]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
12:00-18:00
Προβολές (Κινητική Τυπογραφία και Infographics, Εικαστική Επένδυση Ήχου και Τεχνικές Βιντεοσκόπησης, Βουβός Κινηματογράφος, Φιλμ Νουάρ, Ντοκιμαντέρ)
Νέο Φρούριο
17:00-18:00
Αστικά Δρώμενα - Meta-paint, Αντωνία Ράντο
Porta Reale
18:00
Ηχητική Επένδυση Animation και Βιντεοτέχνη (Επιμέλεια: Απόστολος Λουφόπουλος)
Νέο Φρούριο
18:00
Βουβούλα Σκούρα: φιλμ και βίντεο / μίνι αφιέρωμα [Επιμέλεια Έλενα Χαμαλίδη]
Πολύτεχνο
18:00-21:00
Αστικά Δρώμενα - Ηλακάτη, Αναστασία Τριανταφυλλίδου - Μαργαρίτα Τσουλουχά
Eβραϊκή Συνοικία
20:00-22:00
Προβολές 2D και 3D Animations, Βιντεοτέχνη (Επιβλέπων Κωνσταντίνος Τηλιγάδης)
Νέο Φρούριο
21:30-23:30
Νίκος Κόκκαλης: «VI Scenes from a Civil War»
Πλακάδα
22:00-24:00
Προβολές 2D και 3D Animations, Βιντεοτέχνη (Επιβλέπων Κωνσταντίνος Τηλιγάδης)
Νέο Φρούριο
Παρασκευή, 10 Μαΐου 2019
10:00-12:00
DCAC-2019 Συνεδρία 1: New Aesthetics - New Dimensions
Chair: Nikolaos Kanellopoulos, Ionian University, Greece
1.1 Fusion of Art and Technology: The First Color Digital Art x Lighting Symposium and Workshop Kyoko Hidaka Shibaura Institute of Technology, Tokyo
1.2 Future Relics: Samples of Faith Cecilia Vilca Microscopía Electrónica y Aplicaciones en el Perú -MYAP, Peru
1.3 Digital Art and its Institutions through Data Analysis Janina Hoth, Rodrigo Guzman Danube University Krems, Austria
1.4 Influences of lighting characteristics to human perception in immersive virtual environments Stelios Zerefos, Antonios Koronaios Hellenic Open University, Greece
1.5 The challenge as an innovative approach to designing and composing the visual message. Investigating young creators` thoughts on provocative advertising and the disturbance of the visual and emotional quiescence that it brings Apostolos Kordas, Sophia Stratis University of West Attica, Greece
1.6 A copyright law for computer generated artworks: Under what philosophical theory? Towards which social ends? Maria Bottis Ionian University, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
12:00-18:00
Έκθεση Αποφοίτων Μεταπτυχιακού και Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών ΤΤΗΧΕΙ [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος, Μάνος Ροβίθης]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
12:00-18:00
Προβολές (Κινητική Τυπογραφία και Infographics, Εικαστική Επένδυση Ήχου και Τεχνικές Βιντεοσκόπησης, Βουβός Κινηματογράφος, Φιλμ Νουάρ, Ντοκιμαντέρ)
Νέο Φρούριο
12:30-13:30
DCAC-2019 Κεντρικός Ομιλητής
Chair: Nikolaos Kanellopoulos, Ionian University, Greece
Escaping The Least Common Denominator – A Short History of the Social Design Studio Vienna Brigitte Felderer University of Applied Arts Vienna
Ιόνιος Ακαδημία
14:30-15:30
DCAC-2019 Ειδική Συνεδρία Προσκεκλημένων 10/05/2019
Chair: Ioannis Zannos, Ionian University, Greece
Assemblage Process Vouvoula Skoura
Affairs Anna Vassof University of Applied Arts Vienna
Ιόνιος Ακαδημία
15:30-17:30
DCAC-2019 Συνεδρία 2: Digital Culture and Technologies I
Chair: Barbara Dukas, Artistic Director - Municipal and Regional Theater of Corfu
2.1 The fall of the fourth wall: technology, immersive theatre and the "experience economy" Mari Thynne, Kostas Amiridis, Martin Brigham, Norman Crump, Theodore Vurdubakis Centre for Technological Futures, Lancaster University, United Kingdom
2.2 The Art of Melancholy - Decoding Affective Spatialities in Video Game Environments Angeliki Malakasioti Aristotle University of Thessaloniki, Greece
2.3 Mind games: Brain plasticity and cognition enhancement Antonia Plerou Ionian University, Greece
2.4 From Grid to Rhizome: a Rethinking of a Layout arrangement of the Post-digital Text Andrea Gogova FMC TBU Zlin, multimedia and design, Slovakia
2.5 A Virtual Tour in Ancient Worlds Nikos Konstantinou, Andreas Giannakoulopoulos, Iraklis Varlamis Ionian University, Greece, Harokopio University of Athens, Greece
2.6 Internet Culture Panagiotis Ioakimidis Ionian University, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
18:00
Ηχητική Επένδυση Animation και Βιντεοτέχνη (Επιμέλεια: Απόστολος Λουφόπουλος)
Νέο Φρούριο
18:00-20:00
DCAC-2019 Συνεδρία 3: Art and Technology
Chair: Andreas Floros, Ionian University, Greece
3.1 Contemporary Internet activism and its artistic perspectives Vasileios Bouzas University of Western Macedonia, Greece
3.2 The riverine Archive: AVR and preserving the contingency of digital heritage Alexandra Antonopoulou, Eleanor Dare University of the Arts London
3.3 Challenges of a Sound Artist: Can we listen without looking? Jacqueline Simon United States of America
3.4 ROAM: A Wearable Navigation Device Designed by Locals for Travelers Seeking an Ethical Experience Milan Gary The New School, Parsons School of Design, USA
3.5 Live coding in Music Theory courses Yannis Mygdanis, May Kokkidou European University Cyprus
3.6 A screen-less approach for visual Augmented Reality through dynamic image projection Panagiotis Triantafyllidis, Fotios Stergiou Creative Group Plastik, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
20:30
Anna Vasof: “Affairs” - Εγκαίνια [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Νέο Φρούριο
20:30
Musrara University - Εγκαίνια [Επιμέλεια Γιάννης Ζάννος ]
Νέο Φρούριο
Σάββατο, 11 Μαΐου 2019
10:00-12:00
DCAC-2019 Συνεδρία 4: Digital Culture and Education I
Chair: Petros Angelopoulos, Regional Director of Education of the Ionian Islands, Greece
4.1 "Rendering" multimodal messages through visuals: An exploratory study of video effects in higher education Ilias Karasavvidis University of Thessaly, Greece
4.2 Audio Technology-Oriented Practices for Teaching Art to Primary School Pupils Emmanouel Rovithis, Agnes Papadopoulou, Andreas Floros Ionian University, Greece
4.3 "Origami Singing": exploring digital sensors and microprocessors in interactive art and STEAM education Adamantia Albani, Vasilis Pitsilis, Vasilis Agiomyrgianakis Ionian University, Greece, NCSR "Demokritos", Greece
4.4 Music, Technology and Education - A Theoretical Study, an Empirical Account and an Educational Proposal Andreas Kalogeras Primary and Secondary Education of the Ionian Islands, Epirus and Western Macedonia
4.5 Preliminary research on the design of a platform for developing educational applications focused in cultural heritage tourism with the use of augmented reality, mixed reality and gamification Konstantinos Kotsopoulos, Stavros Vlizos, Dimitrios Tsolis University of Patras, Greece, Ionian University, Greece
4.6 Approaching "Weird Wave". The use of theatrical form in contemporary Greek cinema and the use of these findings at "Teaching Technologies in Art Education" in Ionian University Iakovos Panagopoulos, Agnes Papadopoulou Ionian University, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
12:00-18:00
Anna Vasof: “Affairs” [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Έκθεση Αποφοίτων Μεταπτυχιακού και Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών ΤΤΗΧΕΙ [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος, Μάνος Ροβίθης]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
12:00-18:00
Προβολές (Κινητική Τυπογραφία και Infographics, Εικαστική Επένδυση Ήχου και Τεχνικές Βιντεοσκόπησης, Βουβός Κινηματογράφος, Φιλμ Νουάρ, Ντοκιμαντέρ)
Νέο Φρούριο
12:30-13:30
DCAC-2019 Ειδική Συνεδρία Προσκεκλημένων 11/05/2019
Chair: Michail Panagopoulos, Ionian University, Greece
From the 2D Visual Art & Leonardo to the 4D Audiovisual Art & the Technartist Nikolaos Kanellopoulos Ionian University, Greece
boattr - Immersive Video on the British Waterways Adnan Hadziselimovic University of Malta
Ιόνιος Ακαδημία
14:30-16:30
DCAC-2019 Συνεδρία 5: Digital Culture and Education II
Chair: Ioannis Deliyannis, Ionian University, Greece
5.1 Interactive learning games: the importance of art-based production methodologies and aesthetics for the development of innovative content Polyxeni Kaimara, Georgios Miliotis, Marinos Pavlidis, Evangelia Koumantsioti, Aris Melachroinos, Ioannis Deliyannis Ionian University, Greece
5.2 You have the tablet, I have the cards, let's play together! Combining card-based games, puzzles, multimedia applications and learning content that support inclusive education scenarios Polyxeni Kaimara, Marinos Pavlidis, Evangelia Koumantsioti, Aris Melachroinos, Stavros Karakoutis, Vaggelis Pandis, Georgios Miliotis, Ioannis Deliyannis Ionian University, Greece
5.3 Undergraduate students' attitudes towards collaborative digital learning games Polyxeni Kaimara, Emmanuel Fokides, Andreas Oikonomou, Ioannis Deliyannis Ionian University, Greece, University of the Aegean, School of Pedagogical and Technological Education (ASPETE)
5.4 Escape Room as learning environment: combining technology, theater and creative writing in education Zoi Karageorgiou, Eirini Mavrommati, Eleni Christopoulou Hellenic Open University, Ionian University, Greece
5.5 Back to the future: creating new u topiaS Eva Kekou AICA Hellas
5.6 Promoting cultural heritage via gamification and augmented reality Marios Magioladitis, Dimitrios Riggas, Eleni Christopoulou Ionian University, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
17:00-19:00
DCAC-2019 Συνεδρία 6: Cultural Facets - Augmented Reality in Art
Chair: Nikitas M. Sgouros, University of Pireaus, Greece
6.1 The poetics of space in virtual reality - A critical analysis and approaches of spatial perception in 3D audio Aleksandar Vejnovic Darmstadt UAS, Germany
6.2 Augmented objects interacting with social media activity Caterina Antonopoulou University of the Aegean, Greece
6.3 Exploring Nonrepresentational Iconography and Opportunistic Interaction in the Design of Virtual Reality Experiences Nikitas M. Sgouros University of Pireaus, Greece
6.4 Softwork: What are humans useful for? Konstantinos Chorianopoulos Ionian University, Greece
6.5 Soundwalking and archiving, Convergences and tensions Angeliki Poulou Ionian University, Greece
6.6 Four Sons of Space. with an armor on or without. Matters of space and the image in art {and design} practice. The two dimensional and the three dimensional, the screen and the canvas in the post-digital era Maria- Elisavet Kampi School of Fine Arts, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
19:00-21:00
DCAC-2019 Συνεδρία 7: Digital Culture and Technologies II
Chair: Michail Panagopoulos, Ionian University, Greece
7.1 Orders of the heard. The sacramental order Luc Messinezis, Apostolos Loufopoulos Ionian University, Greece
7.2 Turning Digital Humanities into a lisp machine Martin Carlé Ionian University, Greece
7.3 Live coding and Poetry: A text-driven synthesis technique in musical live coding Vassilis Agiomyrgianakis Ionian University, Greece
7.4 Greek Cinema and Representations of Disabled People – Autism Maria Papadopoulou Aristotle University of Thessaloniki, Greece
7.5 Designing and performing technology in digital storytelling workshops Geogre Metaxiotis Aristotle University of Thessaloniki, Greece
7.6 Déjà vu Alkistis Georgiou Ionian University, Greece
Ιόνιος Ακαδημία
21:30 Πολύτεχνο
TBA
Musrara University [Επιμέλεια Γιάννης Ζάννος ]
Νέο Φρούριο
Κυριακή, 12 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
12:00-14:00
PhotoMarathon: Ημερίδα με θέμα: Drones... αεροφωτογραφίζοντας τη Γη [Επιμέλεια Αλεξάνδρα Καλαϊτζόγλου, Γιώργος, Βλαχόπουλος].
Ομιλητές:
- Νικόλαος Κανελλόπουλος, Καθηγητής, Πρόεδρος του Τμήματος Τεχνών Ήχου & Εικόνας Ιονίου Πανεπιστημίου, «Επαυξημένη Πραγματικότητα & Τηλεκίνηση»
- Δημήτρης, Πέτρος και Κωνσταντίνος Σοφικίτης, φωτογράφοι, «ΚΕΡΚΙΝΗ»
- Κωνσταντίνος Σοφικίτης, φωτογράφος, παρουσίαση της φωτογραφίας του που κέρδισε το πρώτο βραβείο στον παγκόσμιο διαγωνισμό φωτογραφίας της Sony στην κατηγορία Street Photography.
Μουσείο Ασιατικής Τέχνης
12:00-18:00
Anna Vasof: “Affairs” [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Έκθεση Αποφοίτων Μεταπτυχιακού και Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών ΤΤΗΧΕΙ [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος, Μάνος Ροβίθης]
Νέο Φρούριο
12:00-18:00
Ατομική Έκθεση Βασίλη Αλεξάνδρου [Επιμέλεια Άγγελος Φλώρος]
Αλευραποθήκες
12:00-18:00
Προβολές (Κινητική Τυπογραφία και Infographics, Εικαστική Επένδυση Ήχου και Τεχνικές Βιντεοσκόπησης, Βουβός Κινηματογράφος, Φιλμ Νουάρ, Ντοκιμαντέρ)
Νέο Φρούριο
20:00
Σόφη Μουτάφη, Inriri
Garage Performing Arts Center
21:00
Σόφη Μουτάφη: Inriri
Garage Performing Arts Center
21:30 Πολύτεχνο
TBA
Musrara University [Επιμέλεια Γιάννης Ζάννος ]
Νέο Φρούριο
Δευτέρα, 13 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Τρίτη, 14 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Τετάρτη, 15 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Πέμπτη, 16 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Παρασκευή, 17 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Σάββατο, 18 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
17:00-20:00
ΗΜΕΡΑ ΜΟΥΣΕΙΩΝ: Ακούω το σχήμα, βλέπω τον ήχο! [Ιδέα/οργάνωση εργαστηρίου: Τζελίνα Πάλλα - Επιβλέπων Καθηγητής: Άγγελος Φλώρος]
Αρχαιολογικό Μουσείο Κέρκυρας
19:00
ΗΜΕΡΑ ΜΟΥΣΕΙΩΝ: Κ. Τηλιγάδης και Φ. Ραφτόπουλος
Αρχαιολογικό Μουσείο Κέρκυρας
19:00
ΗΜΕΡΑ ΜΟΥΣΕΙΩΝ: Με αφορμή το Μουσείο [Επιβλέπων Καθηγητής: Νίκος Κόκκαλης]
Αρχαιολογικό Μουσείο Κέρκυρας
Κυριακή, 19 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Δευτέρα, 20 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Τρίτη, 21 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Τετάρτη, 22 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Πέμπτη, 23 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Παρασκευή, 24 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Σάββατο, 25 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Κυριακή, 26 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Δευτέρα, 27 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Τρίτη, 28 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Τετάρτη, 29 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Πέμπτη, 30 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
Παρασκευή, 31 Μαΐου 2019
10:00-16:00
Έκθεση Εργαστηρίου Προχωρημένου Σχεδίου και Κόμικ [Επιμέλεια Σπύρος Βερύκιος]
Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας - Art Cafe
20192019201820182017201720162016201520152014201420132013201220122011201120102010200920092008200820062006
ionio.gr avarts.ionio.gr erimee
ionio.gr avarts.ionio.gr erimee
  • Ιόνιος Ακαδημία
  • Αλευραποθήκες
  • Πολύτεχνο
  • Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας
  • Δημοτική Πινακοθήκη Κέρκυρας
  • Αίθουσα Τέχνης - Αρτ Καφέ, Κήπος του Λαού
  • Μουσείο Ασιατικής Τέχνης
  • Νέο Φρούριο
  • Αρχαιολογικό Μουσείο Κέρκυρας
  • Πλακάδα
  • Τμήμα Τεχνών Ήχου και Εικόνας
  • Eβραϊκή Συνοικία
  • Εθνική Τράπεζα
  • Porta Reale